Tisková zpráva

Českobudějovickým strážníkům se v neděli odpoledne podařilo zajistit odcizené jízdní kolo i s mužem podezřelým z jeho krádeže. Muž vjel hlídce městské policie přímo do cesty. Jak se ukázalo, měl naspěch. Dál však již nedojel. O několik minut později totiž skončil v rukou policistů.

Zjevně dezorientovaná seniorka se v sobotu brzo ráno objevila v jedné z prodejen na Palackého náměstí. Žena byla bosá, obutá jen na jedné noze. Zaměstnankyně prodejny v obavě o její zdraví přivolala na pomoc strážníky. Ti původ záhadné ženy záhy vyřešili.

Třiadvacetiletý muž z Českokrumlovska zavítal v sobotu do jihočeské metropole. Jeho pobyt zde však neskončil příliš šťastně. V podnapilosti vypadl ze dveří autobusu a zranil se. Jeho agresivní chování při následném zásahu rychlé zdravotnické služby si poté vyžádalo i zásah strážníků. Muž skončil v poutech, noc strávil na protialkoholní záchytné stanici.

Muž lezoucí po hromosvodu jedné z budov na Lannově třídě byl k vidění v sobotu ve dvě hodiny ráno. Při tomto téměř kaskadérském kousku ho však spatřilo oko městské kamery. Ve chvíli, kdy si mladý muž jistě gratuloval ke svému horolezeckému umění, ho však dostihli strážníci. Postih ho neminul.

Třiatřicetiletý muž bez přístřeší se v pátek večer posilnil velkým množstvím alkoholu. Jeho psychické obtíže, kterými v současné době trpí, se tak u něj mnohonásobně znásobily. Rozrušený muž zavolal o pomoc městskou policii. Skončil v péči zdravotníků.

V pátek 22. března před druhou hodinou ráno přijalo operační středisko městské policie oznámení o muži, který měl obsluze jednoho z barů v Kněžské ulici sebrat hotovost. Na místo byla neprodleně vyslána hlídka městské policie.

Strážníci na místě zjistili, že ve chvíli, kdy barman počítal tržbu, tak uslyšel klepání na dveře. Za nimi se nacházel muž, který se dožadoval kávy. I přes upozornění, že je již zavřeno, měl rozrazit dveře a vtrhnout dovnitř. Zde měl z pultu sebrat volně loženou bankovku a pár mincí.

Ve čtvrtek 21. března v půl šesté večer prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost na Husově třídě. Strážníci si zde všimli osobního automobilu Škoda, jehož řidič nerespektoval hned dva červené světelné signály „Stůj“, které jsou umístěny před přechodem pro chodce a před křižovatkou. Hlídka zastavila řidiče předepsaným způsobem na bezpečném místě a vyzvala jej k předložení dokladů a k podání vysvětlení.

Podnapilý cizinec za volantem osobního vozidla se v neděli krátce po půlnoci vydal do ulic jihočeské metropole. Přitom se dopustil několika dopravních přestupků. Popíjení alkoholu před jízdou odhalili strážníci, kteří ho zastavili v centru města. Šestadvacetiletý Moldavan skončil v rukou policistů.

Nestandardní případ řešili českobudějovičtí strážníci ve středu ráno. Jedenadvacetiletý a třicetiletý muž z Českobudějovicka totiž spolu pořídili vcelku objemný nákup v jednom z obchodních center Na Dlouhé louce. Poté se rozhodli odvézt si nákup v košíku patřícím dotyčnému hypermarketu přes celé město až na vlakové nádraží. Na jejich cestě městem je však zaregistrovala městská kamera.

Stránky