Tisková zpráva

Devětačtyřicetiletý muž z Českokrumlovska i přes zákaz usedl za volant a přímo před strážníky projel zákazem vjezdu.

Během čtyř hodin se jedné hlídce podařilo odhalit v Českých Budějovicích tři osoby v celostátním pátrání. Jednalo se o jednoho muže a dvě ženy. Všichni tři byli předvedeni na obvodní oddělení Policie ČR, kde byli předáni policistům k dalším úkonům.

První osobou v pátrání byla mladá žena, které si strážníci všimli v sobotu 17. srpna v půl sedmé večer v ulici Žižkova třída. Žena na sebe upoutala pozornost tím, že se po spatření hlídky snažila schovat. Strážníci ženu vyzvali k prokázání totožnosti a následně vyšlo najevo, že je v hledáčku Policie ČR.

V úterý zavítal do jihočeské metropole jedenačtyřicetiletý muž ze Zlínska. Při svém pobytu zde se posilnil nejednou sklenkou alkoholu. O několik hodin později ho nalezli českobudějovičtí strážníci ležícího před kostelem svatého Jana Nepomuckého na Lineckém předměstí. Nad ním přitom bděla jeho věrná přítelkyně – fena křížence. Muž však po procitnutí nebyl schopen pochopit, že je v Českých Budějovicích. Naposledy si totiž pamatoval svůj pobyt v Šumperku. Jak se dostal do jihočeské metropole, se strážníkům zjistit nepodařilo.

Jen od začátku letošních prázdnin se českobudějovickým strážníkům podařilo vypátrat v pořadí již šesté jízdní kolo, které postrádal jeho právoplatný majitel. Strážníci tentokrát narazili na jízdní kolo zn. Apache v rukou pětatřicetiletého muže z Českých Budějovic. Ten tvrdil, že bicykl patří jeho kamarádovi. Skutečnost však byla jiná.

V pondělí odpoledne se v pasáži obchodního centra na Pražské třídě potácela mezi nakupujícími třicetiletá žena. Strážníkům byla dobře známá. Jen od začátku letních prázdnin se s ní totiž v podobné situaci setkali již počtvrté. Žena skončila jako obvykle na protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanici.

Další řidič neřidič usedl v neděli za volant osobního vozidla a vydal se na jízdu ulicemi jihočeské metropole. Za spáchání dopravního přestupku v Nádražní ulici ho však zastavili strážníci. Řízení motorového vozidla navzdory uloženému zákazu mu neprošlo. Skončil v rukou policistů, od kterých si vyslechne svůj verdikt.

Spáchání dopravního přestupku se stalo osudné šestatřicetiletému muži. Ve čtvrtek odpoledne ho totiž za zákaz odbočení v Nádražní ulici zastavili strážníci. Odhalení skutečnosti, že muž za volant vůbec usednout nesmí, bylo okamžikem několika minut.

Šestnáctiletá dívka z Vltavotýnska zavítala ve středu na návštěvu za svou kamarádkou do Českých Budějovic. S tou se však nakonec nesetkala. Ve čtvrtek krátce po půlnoci jí nalezli strážníci v zastávce autobusu na sídlišti Šumava. Dívku si z rukou strážníků musela převzít její matka.

Úmyslné poškození „cyklo pumpy“ na Sokolském ostrově, využívané cyklisty již téměř dva roky, neprošlo sedmadvacetiletému muži z Českých Budějovic. Jeho zarážející chování totiž zachytila v neděli večer městská kamera. Proti vandalovi okamžitě zasáhli českobudějovičtí strážníci. Postih ho nemine.

Odhozené tělo psa schované mezi odpadky nalezl v prostoru kontejneřiště v Krčínově ulici jeden ze zdejších obyvatel. Muž na místo okamžitě přivolal strážníky. Mrtvé zvíře neslo zjevné známky týrání. Případ si převzali do svých rukou policisté.

Stránky